×
Vytvárame riešenia

Ako zamedziť čiernej práci, korupcii a rozkrádaniu nášho majetku

Po tom ako som sa dočítal, že z prísne strážených objektov na Slovensku zmizli zbrane a munícia, je potrebné radikálne zakročiť voči všetkým, ktorí porušujú zákon. Na tento účel stačí iba jeden jednoduchý krok a tým je zrušenie platby v hotovosti. Výsledkom bude, že zamestnávateľ nebude môcť platiť na ruku, firma nebude môcť dať úplatok cash a zlodeji a podvodníci nebudú môcť ukradnuté peniaze na Slovensku ďalej točiť.
Ako ďalší kontrolný mechanizmus bude prísna kontrola výberu peňazí z účtu a to tak, že klient bude musieť presne uviesť účel na aký budú peniaze použité. Maximálny výber za mesiac bude suma 2000 EUR. Každý výber v zahraničí bude monitorovaný a klient bude musieť doložiť čo a u koho zakúpil alebo na čo minul peniaze. Výnimkou bude len nahlásený pobyt v krajine, ktorá nemá rozvinutú bankomatovú sieť pričom pobyt musí byť doložený potvrdením v pase. Limit výberu peňazí sa nemení. Ak chce niekto niečo kúpiť v sume presahujúcej povolený limit v cudzine, bude musieť využiť bankový prevod.
Pred začatím platnosti zákazu používania hotovosti budú ľudia môcť vložiť svoju hotovosť na účty, pričom hotovosť nad 2000 EUR bude podliehať zverejneniu odkiaľ dané peniaze pochádzajú, pričom sa spraví aj lustrácia príjmov a výdavkov, či naozaj osoba mohla takúto hotovosť nadobudnúť legálnou cestou. Všetky nájdené peniaze po aplikovaní zákazu platby v hotovosti, ktoré budú nájdené a nebudú z povoleného výberu, prepadnú štátu rovnako ako aj peniaze, ktorých pôvod sa nebude dať vierohodne preukázať pred zákazom platby v hotovosti.
Pozitívnym vedľajším efektom tohto riešenia je odstránenie nevydávania pokladničných bločkov čo sa stalo už národným športom a finančná správa s tým nič nerobí. Takto bude musieť byť spravená každá platba elektronicky a teda bude zaznamenaný aj prevod na účet, ktorý sa už utajiť nedá ako nevydávanie bločkov a neevidovanie takéhoto druhu platby.
Asi najvýznamnejším prínosom zrušenia platby v hotovosti je eliminácia krádeží a úplatkov. Zlodeji tak nebudú môcť za svoj lup získať nekontrolovanú hotovosť a budú odkázaní na bankové prevody alebo predaj v zahraničí, čo lokálnym zlodejom sťaží prácu, lebo prevoz kradnutého tovaru do zahraničia zvyšuje riziko celej operácie oproti rýchlemu predaju v okolí a tým pádom zbavenia sa kradnutej veci. Tým, že prakticky nebude existovať v obehu hotovosť, každý prevod peňazí bude ľahké odsledovať a zistiť na čo boli peniaze použité, takže ľudia už sa nebudú báť, že keď budú niečo vybavovať na úradoch či v nemocniciach, budú od nich pýtať úplatky.

Záver

Tento jednoduchý zákaz nielenže odstráni korupciu na Slovensko a ukáže, kto všetko je súčasťou korupcie, ale aj sprehľadní toky peňazí, eliminuje krádeže a úplatky. Ten kto vlastní peniaze, ktorých pôvod nevie vierohodne preukázať, o ne príde. Vďaka tomuto systému sa vráti veľká časť nakradnutých peňazí späť a bude sa môcť zlepšiť školstvo, zdravotníctvo, šport, kultúru, tradície, ako aj rast životnej úrovne na Slovensku.


Blog,korupcia,čierna práca,cash,hotovosť
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších