×
Vytvárame riešenia

Veci, ktoré na Windows nenávidím

Už takmer každý sa v živote stretol s operačným systémom Windows. Z môjho pohľadu ide o veľmi dobrý OS, keby len nemal nasledujúce dve chyby.
Tou prvou je jeho veľkosť. Súčasná verzia Windows 8.1 u mňa zaberá 25 GB priestoru, čo je veľmi veľa. Od toho sa odvíja aj práca a čakanie, ktoré ešte stále nie sú v akceptovateľných hraniciach. Človek by už chcel mať štart systému do 5 sekúnd a spúšťanie programov takmer okamžite. No opak je stále pravdou aj napriek tomu, že sú už oveľa výkonnejšie procesory, pamäte či úložné systémy.
Ako druhé čo som doteraz nepochopil a som to aj priamo vytýkal zamestnancovi Microsoftu, ktorý robil prezentáciu, je že na začiatku od inštalácie sa Windows správa celkom sviežo no po pár mesiacoch už všetko trvá neúnosne dlho, od štartu OS, cez spúšťanie programov atď. Síce pre tieto účely existujú nástroje tretích strán, ktoré čistia registre od "bordelu", ktorý Windows robí, čo by si mal Windows robiť automaticky, no ani tie nie sú stopercentné.
Napríklad taký Advanced System Care Pro mi už 4 krát znefunkčnil Windows a ak by som nemal recovery backup, tak počítač môže odniesť rovno do servisu. Postoje oboch spoločností či už Microsoftu alebo IObit nestoja za zmienku. Kým zástupca Microsoftu ma neprofesionálne odbil, že si nemám inštalovať všetko čo vidím, podotýkam, že som profesionálny používateľ, takže z dôvodu dodržiavania bezpečnosti a vlastnenia len legálnych programov má táto odpoveď veľmi pobúrila, IObit na moju opakovanú sťažnosť už radšej ani nereagoval a ako drzosť mi o mesiac poslal znovu e-mail s ponukou na predĺženie licencie.
Podľa mňa by nemal byť pre Microsoft až taký problém robiť to čo robia programy tretích strán automaticky. Takto by sa nemusel vyhovárať a reagovať, že programy tretích strán, ktoré robia jeho údržbu by sa nemali používať, lebo výsledkom je to, čo sa stalo v mojom prípade, deštrukcia Windows. Zároveň by bol beh celého OS oveľa rýchlejší a používateľ by nebol nútený každý rok či dva inštalovať OS nanovo.

Záver

A čo by ste vy chceli aby sa zlepšilo vo Windows? Podeľte sa o vaše návrhy a postrehy prostredníctvom komentára.


Blog,Windows
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších