×
Vytvárame riešenia

Ako tvoriť aplikácie v jazyku Java

Podobne ako dokumenty HTML, XHTML, XML, CSS, JavaScript, PHP aj zdrojové súbory jazyka Java sú obyčajné textové súbory, ktoré je možné otvoriť v ľubovoľnom textovom editore, napríklad aj v aplikácii Notepad. Pre programátorov sú k dispozícii voľne šíriteľné kvalitné textové editory, medzi ktoré patria Notepad++ alebo PSPad Editor.
Textové editory Notepad++ a PSPad Editor podporujú syntax viacerých programovacích jazykov a zároveň ponúkajú množstvo užitočných funkcií zľahčujúcich tvorbu a vývoj jednoduchých aplikácií.
Pre profesionálnu tvorbu a tímovú spoluprácu je možné použiť niektorý z nástrojov uvedený v článku Programujeme profesionálne - nástroje pre tvorbu webových aplikácií.
Zdrojové súbory jazyka Java majú príponu *.java. Pre spustenie aplikácie je potrebné súbory najskôr skompilovať. Súbory je možné kompilovať do súborov s príponou *.class alebo *.jar. Kompiláciou vzniknú súbory s bajtovým kódom. Súbory *.jar znamenajú Java archive. Ide o archív typu ZIP, ktorý obsahuje všetky súbory projektu (*.class, obrázky, textové súbory, zvukové súbory a iné).

Záver

Pre začínajúcich programátorov je vhodné používať textové editory. Pokročilé vývojové nástroje by im mohli zo začiatku robiť problém, keďže majú iný prístup k tvorbe aplikácií ako je používateľ bežne zvyknutý a pre ich pochopenie a efektívne využitie treba už určitú prax a rozšírené znalosti.


Java,Java,programovanie,editor
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších