×
Vytvárame riešenia

Parkovacia politika z pohľadu diskutérov na internete

V tomto príspevku zameranom na parkovanie chcem vyzdvihnúť niektoré zaujímavé postrehy niektorých diskutérov z internetu k téme parkovacia politika. Je vidieť, že táto problematika je oveľa obsiahlejšia a problémov môže vzniknúť oveľa viac, ako sa normálne predpokladalo.
Názor č.1. - Výber peňazí za parkovanie je založený na zneužití zlej parkovacej situácie, ktorú bratislavskí starostovia sami spôsobili zahusťovaním mesta.
Názor č.2. - Všade vo vyspelých krajinách sa najskôr vytvorí územný plán, vybuduje infraštruktúra a definujú typy povolených stavieb. Len u nás sa zahusťuje a nič nebuduje až kým nenastane situácia, že autá nemajú kadiaľ prechádzať, vytvárajú sa zápchy a nie je kde parkovať.
Názor č.3 - Ako je mesto pripravené, že podnájomníci alebo súčasní vlastníci bytov, ktorí nemajú trvalý alebo prechodný pobyt v Bratislave si ho kvôli parkovaniu vybavia. Má mesto okamžite k dispozícii stovky ba možno aj tisíce nových parkovacích miest okamžite k parkovaniu?

Záver

V poslednom čase vidím snahu primátora čo najrýchlejšie vytvoriť akýkoľvek spôsob spoplatnenia parkovania. Z môjho pohľadu ide o kšeft, ktorý treba rýchlo vybaviť a je jedno ako to bude, hlavne nech sa už tu platí. Chcem len upozorniť magistrát, že to čo tu už existuje a bolo postavené z našich daní nie je možné znovu spoplatniť. Toto sme si my zaplatili a nie vy. Za ďalšie, ak tu nebude vybudovaných 40 000 parkovacích miest, ktoré tu podľa analýz chýbajú, žiadna mestská časť nemôže predávať službu, ktorú nevie poskytnúť. V opačnom prípade ide o podvod. Preto prosím všetkých aktivistov aby sa nevzdávali a ak by náhodou magistrát schválil akúkoľvek spoplatnenú parkovaciu politiku, okamžite to treba napadnúť na súde. Tiež dávam do povedomia skutočnosť, že magistrát nemá mandát od občanov na spoplatnenie parkovania. To znamená, že primátor sľuboval riešenie parkovania, ale nie jeho spoplatnením. Ak by toto uviedol vo svojom volebnom programe, tak by s najväčšou pravdepodobnosťou nebol zvolený. Ak by aj napriek tomu došlo k schváleniu spoplatnenia parkovania, treba ho napadnúť na súde za neplatné a zažalovať primátora za podvod, ktorým sa dostal na svoju funkciu. Je na čase bojovať za naše práva a nedovoliť aby ďalší kšeftári ryžovali z našich daní a vymyslených poplatkov.
Za súčasný stav môže len a len magistrát a mestské časti, nie my občania. Preto nemajú žiadne právo začať pýtať poplatky za to čo oni spôsobili. To skôr my občania by sme mali začať vyvodzovať zodpovednosť a stíhať tých, ktorí toto všetko zapríčinili.


Blog,parkovanie
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších