×
Vytvárame riešenia

Zmenšujeme veľkosť Oracle Database

V tomto článku predstavím ďalšie riešenie, ktoré môže pomôcť v prípade, že Oracle Database XE zaberá už príliš veľa miesta na disku. V mojom prípade je tento jav veľmi častý, keďže pracujem s virtuálkami, ktoré nemajú veľké kapacity a Oracle Database patrí k najväčším žrútom diskového priestoru.
Už v minulosti som predstavil dve riešenie, ktoré zamedzia zmenšovaniu miesta na disku. Toto riešenie je opäť určené najmä pre vývojárov a testerov, ktori majú len testovacie databázy a vykonávajú si pravidelné zálohy.

Trace adresár

V rámci skúšania čo je možné ešte zmazať a čo sa neustále zväčšuje som narazil na trace adresár, ktorý sa nachádza na C:\PathToOracleDB\OracleDB\app\oracle\diag\rdbms\xe\xe, v mojom prípade to je C:\Coding\OracleDB\app\oracle\diag\rdbms\xe\xe. V tomto adresári sa nachádza *.log súbor a *.trc a *.trm súbory. V mojom prípade zmazaním týchto súborov som získal takmer 10 GB priestoru. Aj keď ide o pomerne malé súbory, ich počet v konečnom dôsledku zaberá obrovskú kapacitu. Po zmazaní mi všetko pre moje účely fungovalo správne a bez chýb.

Alert adresár

Rovnako ako trace aj alert adresár sa nachádza v rovnakom umiestnení. V tomto adresári sú *.log súbory, ktoré je tiež možné zmazať.

Záver

Ak poznáte ďalšie spôsoby ako je možné zmenšiť veľkosť Oracle Database, podeľte sa o ne prostredníctvom komentára.


Softvér,Oracle Database,trace,alert,files,space
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších