V rámci sadzby pri písaní textov sa v jazyku HTML používa špeciálna entita (znak) určená na zalamovanie textu, ktorého názov je soft-hyphen. Použitie tohto znaku v texte je charakteristické tým, že takto modifikovaný text ma po operácii Copy / Paste pomlčky.Tento jav vyžaduje dodatočnú operáciu pre odstránenie tohto znaku a zároveň znižuje komfort ak takýto text je určený pre vyhľadávanie napríklad v internetovom prehliadači Google v sekcii Address bar či vložení do textového editora. V takomto prípade je zväčša používateľ nútený odstrániť znak - manuálne. To neplatí, ak je takýto text vkladaný do elementov formulára. Výhodou znaku soft-hyphen je, že ak sa hľadá text v HTML dokumente napríklad prostredníctvom internetového prehliadača (Ctrl + F), tak znak - je ignorovaný. Používateľ síce hľadá súvislý text, no po vyhľadaní a skopírované bude text obsahovať aj znaky -. Zobrazenie, resp. spôsob spracovania tohto znaku v texte závisí od príslušnej aplikácie.No ale dosť bolo teórie, ukážeme si to v praxi. Zápis soft-hyphen je možné vykonať viacerými spôsobmi. Medzi ne napríklad patria zápisy ­ alebo ­. Príklad: Príklad zápisu znaku soft-hyphen.
1
<div>test­test­test</div>
V internetovom prehliadači bude zobrazený text testtesttest. Po skopírovaní tohto textu bude v schránke, resp. po vložení zobrazený text test-test-test. Spôsob zobrazenia vloženého textu nemusí byť vo všetkých aplikáciách rovnaký. Niektoré pomlčku nezobrazia. Vyhľadávanie reaguje na testtesttest a nie na test-test-test.
Záver
V rámci HTML sú aj ďalšie znaky, ktoré síce nie sú viditeľné, no po operácii Copy / Paste budú zobrazené. Medzi takéto znaky patria kontrolné znaky ASCII.3.5.2014, Matej LednárKategória: HTMLHTML,programovanie,soft-hyphen,shy,ASCII,kontrolný znakŽiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.