Pri práci na projektoch, kde sa vyžaduje jednotné zobrazovanie, je vhodné aplikovať resetovaciu šablónu. Veľkou výhodou takejto šablóny je eliminácia stavov, kedy layout v prehliadači pre vývoj je odlišný od layoutu v ostatných podporovaných prehliadačoch. Formátovanie dokumentu sa totiž začína od "nuly", takže nútené formátovanie bude rovnako aplikované aj na ostatné internetové prehliadače. V opačnom prípade sú použité východiskové hodnoty prehliadačov, ktoré sa môžu líšiť a výsledkom sú reklamácie zákazníka na tieto odlišnosti.Nejednotné zobrazovanie elementov v dokumente je možné demonštrovať na nasledujúcom jednoduchom príklade s elementom <input>. Príklad: Zápis do elementu <style>.
Obrázok: Zobrazenie v jadre WebKit (Chrome, Opera, Safari).Obrázok: Box model v Google Chrome.Obrázok: Zobrazenie v Internet Exploreri a vo Firefoxe.Obrázok: Box model vo Firefixe.Na príklade vidieť, že okrem rôzneho odsadenia elementov je rozdielny aj výsledný rozmer elementu. V Chrome je to rozmer 153 x 22 pixlov a vo Firefoxe 142 x 22 pixlov. Zaujímavosťou v jadre WebKit je odsadenie elementu <input> zľava, ktoré je pri aplikovaní width : 100%; odstránené. To spôsobuje nútené zarovnávanie elementov <input> ak je použitá kombinácia štandardnej šírky a šírky s width : 100%;.
Záver
Vďaka resetovaniu vlastností jazyka CSS je možné zamedziť neustálej kontrole nových prvkov v dokumente prostredníctvom internetových prehliadačov. Postupné formátovanie prvkov je jednotné pre všetky prehliadače a až na niektoré výnimky to zároveň urýchľuje vývoj webových aplikácií.23.2.2014, Matej LednárKategória: CSSCSS,HTML5,HTML,inputŽiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.