×
Vytvárame riešenia

Hlásenie The program 'gcc' is currently not installed (Linux)

Po dlhšom čase som sa opäť vrátil k Linuxu, kde som bol zvedavý, aké zázračné novinky priniesla nová distribúcia Ubuntu. No ako som zistil, pre používateľa ako ja, je Linux stále doba kamenná a len obyčajné nastavenie Full HD rozlíšenia na VMware playeri je priam neuskutočniteľná úloha.
Na to, že pomaly všetko sa robí na Linuxe cez make a install je až prekvapujúce, že používateľ dostane hlásenie The path "" is not valid path to the gcc binary. Z tohto dôvodu sa zameriam na zistenie existencie gcc (GNU Compiler Collection).
Príklad: Detekcia gcc.
1
gcc --version
V prípade, že gcc nie je nainštalované, zobrazí sa hlásenie The program 'gcc' is currently not installed. You can install it by typing: sudo apt install gcc. Pre inštaláciu gcc slúži nasledujúci príkaz.
Príklad: Inštalácia gcc.
1
sudo apt install gcc
Žiaľ ani inštalácia gcc nevyriešila hlásenie The path "" is not valid path to the gcc binary. Okrem priamej inštalácie gcc som inštaloval aj build-essential. Aj v tomto prípade som bol opäť neúspešný a svietilo mi neustále The path "" is not valid path to the gcc binary.
Príklad: Inštalácia build-essential
1
sudo apt install build-essential
Okrem inštalácie build-essential som sa pokúšal aj zadať cestu ku gcc.
Príklad: Zobrazenie cesty ku gcc.
1
which gcc
Ani cesta ku gcc žiaľ nebola akceptovaná a na obrazovke aj naďalej svietilo The path "" is not valid path to the gcc binary. K záveru ešte uvádzam dependencies pre VMware Tools, ktoré je potrebné mať nainštalované.
  • gcc
  • binutils
  • make
  • kernel sources

Záver

Obdobný postup pri riešení problému the path is not valid kernel header na Debiane bol úspešný, kde po nainštalovaní Linux headers, zrušení inštalácie VMware Tools a jej opätovnom spustení už bola cesta detegovaná.


Linux,sudo,apt,install,machine,location,gcc,VMware Tools,build-essential
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších