×
Vytvárame riešenia

Batériové ručné rozmetadlo WOLF Garten WE-B

Ručné rozmetadlo WOLF Garten WE-B je vhodné na malé plochy. Zariadenie je poháňané 4 AA batériami, ktoré nie sú súčasťou balenia. Z technickej špecifikácie uvediem, že rozsah posypu je 0,5 až 2,5m, objem nádoby na granule je 3l a zariadenie je určené pre plochu do 750m2.
Z praxe ale musím uviesť, že zariadenie neodporúčam použiť na plochu viac ako 200m2. Dôvodom je hmotnosť celého zariadenia aj s granulátom a úkony, ktoré je potrebné vykonávať.
Ako prvé, pre plynulý chod zariadenia je potrebné rozmetadlo mať naklonené smerom k sebe, aby granulát plynulo prechádzal cez otvor. Ako druhé je potrebné mať aj stlačené tlačidlo pre posyp. Na druhý deň som mal bolesť v ruke a nevedel som z čoho je. Nakoniec som zistil, že to bolo z presilenia a tlačenia tlačidla.
Ďalším problémom je nefunkčnosť motora. Nevedel som prečo rozmetadlo nefunguje. Najprv som si myslel, že som dal nesprávne batérie a až po opätovnom vysypaní granulátu a testovaní naprázdno som zistil, že sa v dolnej časti občas zasekne granulát, ktorý spôsobí nefunkčnosť zariadenia. Granulát je potrebné dať preč. Počas jedného posypu sa mi to stalo asi päť krát. Najčastejšie pri dopĺňaní granulátu a zmene náklonu zariadenia.
Na zariadení som preto nastavil najväčší otvor pre prechod granulátu do rozmetávacieho priestoru. Neskôr som nastavil aj väčší rozsah posypu, lebo sa mi rýchlosť a rozsah zdali nedostatočné. Toto som vyriešil nakoniec náklonom k sebe, kedy zariadenie začalo už ísť na plné obrátky a až teraz som bol so zariadením spokojný.
Žiaľ keď je už málo granulátu v zásobníku, tak sa ťažko dá dosiahnuť kvalitný posyp. Náklon spôsobuje, že granulát sa dostane mimo štrbinu prepadu a ak náklon nie je, granulát plynulo neprepadá do dolnej časti rozmetadla.
Obrázok: WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B
WOLF Garten WE-B

Záver

Zo zariadenia mám dvojaké dojmy, keď je dostatok granulátu v zásobníku a zariadenie je v náklone, funguje správne. V opačnom prípade nie je výsledok chodu zariadenia podľa očakávania a ručný posyp by bol v tomto prípade aj efektívnejší.
Keďže hnojenie prostredníctvom granulovaného hnojiva som vykonával prvý krát, nevedel som ako dopadne výsledok a nemal som to ako porovnať so sypacím vozíkom. Výsledok bol rôznorodý, keďže niektoré časti trávnika boli viditeľne zelené a iné rôznofarebné, ako keby hnojivo nebolo aplikované alebo len z časti.
Na záver len dodám, že rýchlosť posypu je zrejme vyššia z ručného rozmetadla ako zo sypacieho vozíka. Cenovo je tento produkt veľmi zaujímavou voľbou cca 25 EUR, čo je nižšia cena ako u väčšiny sypacích vozíkov. Tiež v zime pri posype môže byť tento produkt efektívnejší, ako prešmykujúci sa sypací vozík na ľade. Za plus hovoria aj rozmery a možnosť skladovania, ktoré sú v prospech rozmetadla oproti sypaciemu vozíku.


Dom a záhrada,WOLF Garten,posyp,hnojivo,hnojenie,test,recenzia
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Autor 17.09.2016 19:47 Doplnenie - v teste bolo použité hnojivo s väčšími gratulantmi. Medzičasom som používal hnojivá v tvare malých guľôčok a hnojenie s WOLF Garten WE-B bolo bez problémov (bez zasekávania hnojiva v rozmetávači) a extrémne rýchle. Za pár minút som mal pohnojené. S predchádzajúcim hnojivom to trvalo oveľa dlhšie, keďže hnojivo bolo cca 3 krát väčšie a na druhý deň bolo cítiť presilené prsty na ruke pretože je potrebné tlačiť tlačidlo pre posyp.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších