Pri práci s virtuálnymi strojmi (virtual machines) je ich najslabším článkom rýchlosť. Vidieť to najmä na notebookoch. Aj keď má zariadenie dostatok pamäte a výkonný procesor, ktorý ide iba na pár desiatok percent, virtuálny počítač je stále veľmi pomalý. V tomto článku predstavím zopár tipov pre zrýchlenie virtuálnych strojov.
Ako prvé je vhodné priradiť virtuálke viacero jadier a viac pamäte. Pre prácu s virtuálkami je vhodné mať aspoň 8 GB RAM fyzickej pamäte a virtuálke nastaviť aspoň 4 GB RAM.Obrázok: Virtual Machine SettingsDruhým tipom je v prípade notebookov s pomalými diskami spúšťať virtuálku z iného disku ako je disk s OS. Pre tento účel môže poslúžiť napríklad USB 3 externý box s podporou SATA III a rýchlym 7200 otáčkovým HDD alebo SSD alebo nahradiť základný 5400 otáčkový HDD za vysoko-rýchlostné SSD.Posledným tipom pre zrýchlenie virtuálky je priradiť programu, ktorý pracuje s virtuálnymi strojmi, napr. vmplayer.exe čo najvyššiu prioritu. To sa vykoná cez Task Managera, karta Details, nalistovanie programu, ktorý spúšťa virtuálny stroj, vyvolanie kontextového menu cez pravé tlačidlo nad programom a zvolením High alebo Realtime. Vďaka týmto krokom by mal byť virtuálny stroj rýchlejší. Obrázok: Task Manager
Záver
A aké tipy pre zrýchlenie virtuálok máte vy? Podeľte sa o ne prostredníctvom komentára.23.11.2014, Matej LednárKategória: SoftvérSoftvér,VMware Player,virtual machine,virtuálny strojŽiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.