×
Vytvárame riešenia

Ako zmazať vytvorené databázy a tabuľky cez Web SQL

Súčasťou návrhu jazyka HTML5 bolo aj databázové API nazvané Web SQL Database. Žiaľ v novembri 2010 pracovná skupina W3C zastavila vývoj a podporu tohto databázového riešenia pre internetové prehliadače. Aj napriek ukončeniu vývoja API Web SQL Database je tento spôsob ukladania dát v niektorých internetových prehliadačoch naďalej podporovaný. Jedným z negatív, ktoré API so sebou prináša, je spôsob mazania vytvorených tabuliek a databáz.
Na túto činnosť nie je zatiaľ k dispozícii žiadna metóda, a tak jednou z možností ako vykonať operáciu zmazania tabuliek a databázy je nalistovať adresár s uloženými databázami a tabuľkami a jednotlivé súbory alebo adresáre zmazať manuálne.
Príklad: Cesta k adresáru s databázami v internetovom prehliadači Google Chrome.
1
2
C:\Users\[UserName]\AppData\Local\Google\Chrome\
User Data\Default\databases
Uvedená cesta k adresáru je jeden súvislý riadok. Zalomenie je len z dôvodu formátovania výpisu. Zápis [UserName] reprezentuje názov prihláseného používateľa, napríklad (C:\Users\Matej\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\databases) pre účet, resp. používateľa s menom Matej.
Adresáre obsahujú vytvorené tabuľky. Zmazaním adresára sa odstránia tabuľky aj vytvorená databáza. Pre každú doménu zodpovedá jeden adresár a teda aj databáza. Webová stránka z jednej domény tak nemá prístup k databáze vytvorenej inou doménou.

Záver

V prípade, že poznáte ďalší spôsob mazania tabuliek a databáz v rámci API Web SQL Database, podeľte sa oň prostredníctvom komentára.


HTML,Web SQL Database,programovanie,HTML5
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších