×
Vytvárame riešenia

Ako získať javax.servlet

Asi každého, kto videl dáky príklad s java servletom zaujíma, kde nájde triedy HttpServlet, HttpServletRequest a HttpServletResponse či metódu getWriter() pre zápis reťazcov do internetového prehliadača. Všetky triedy a metódy potrebné pre tvorbu servletov sa nachádzajú v package s názvom javax.servlet.
Package javax.servlet je možné buď stiahnuť z MVN repository alebo zo stránok s názvom The Central Repository. Package javax.servlet je k dispozícii aj na stránke Java.net. Dokumentácia k javax.servlet je na stránke Java Community Process.
Okrem uvedených odkazov je package javax.servlet aj súčasťou aplikačného servera Tomcat. Nachádza sa na driveLetter:\PathToTomcat\lib\servlet-api.jar, teda v adresári lib ako súbor s názvom servlet-api.jar.

Záver

Ak metódy HttpServlet, HttpServletRequest a HttpServletResponse nie sú k dispozícii, je potrebné pridať knižnicu servlet-api.jar do projektu.
Autor: Matej Lednár
Dátum: 9.4.2013
Kategória: Programovanie
Značky: programovanie, knižnica, java, package, javax, servlet, httpservletrequest, httpservletresponse, getwriter, httpservlet


Programovanie,programovanie,knižnica,Java,package,javax,servlet,HttpServletRequest,HttpServletResponse,getWriter,HttpServlet
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších