×
Vytvárame riešenia

Ako vypnúť Windows 8 na počítači

Nový operačný systém Windows 8 prináša niekoľko významných zmien, na ktoré nie je bežný používateľ zvyknutý, no po prepnutí do režimu Desktop sa práca s novým operačným systémom podobá už svojim predchodcom. Problém môže ale nastať, ak používateľ chce ukončiť prácu s Windows 8.
Vypínanie Windows 8 je iné ako v jeho predchodcoch. Jednou z možností je použitie kombinácie kláves Win + C, ktorá vyvolá pravý panel nazývaný Charm. V tomto paneli je potrebné zvoliť Nastavenia (Settings). V dolnej časti nastavení je ikona Vypnúť (Power), ktorá ponúkne možnosť vypnúť počítač Shut down a reštartovať počítač Restart. V prípade, ak je k dispozícii aktualizácia operačného systéme, tak namiesto možnosti reštart počítača Restart bude k dispozícii položka aktualizácia a reštart Update and restart.
Druhou možnosťou je vyvolanie priamo panelu Nastavenia (Settings) cez kombináciu kláves Win + I. Vypnutie sa vykoná rovnako ako v predchádzajúcom prípade cez ikonu Vypnúť (Power) a výber položky Shut down.

Záver

Článok bol pripravený na základe anglickej verzie operačného systému. V prípade, že sa slovenské názvy nezhodujú s názvami v lokalizovanej verzii, tak sa čitateľom ospravedlňujem. Na záver len dodávam, že prepínanie medzi desktopom a úvodnou obrazovkou nazývanou "Metro", sa vykonáva cez kláves Win a prepnutie z úvodnej obrazovky do režimu Desktop sa vykoná cez klávesy Win + D.


Windows,Windows,softvér,shut down,restart,charm,desktop,Metro
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Peter 03.03.2013 19:12 Len doplnim ze na vypnutie mozete pouzit aj klasicku kombinaciu klaves ALT+F4. Je to rychlejsia cesta nez sa preklikavat charmom. P.S.Funguje to len v desktopovej casti.
Autor 03.03.2013 19:24 Ďakujem za komentár. Takže ďalší postup je: Win + D a potom Alt + F4 Pozor, tak ako upozorňuje Peter, musíte byť na ploche (preto Win + D), inak si zatvoríte aplikáciu, v ktorej ste nastavený.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších