×
Vytvárame riešenia

Ako vo Windows odstrániť problém, keď sa nedá zobraziť pripojené zariadenie

Včera, keď som si chcel nahrať fotografie z mobilu do počítača, som zistil, že mi Windows nedeteguje pripojené zariadenie. Dnes som skúsil pripojiť aj tablet a efekt bol rovnaký. V režime MTP nebolo pripojené zariadenie detegované, resp. v prípade tabletu neboli zobrazené dáta.
Ako prvé som začal skúmať Device Manager. V ňom som videl, že v kategórii Portable Devices mi pri položke MTP svieti trojuholník s výkričníkom. Pri aktualizácii ovládača cez Update Driver Software... a Browse my computer for driver software som dostal chybové hlásenie: A service installation section in this INF is invalid.
Pre odstránenie tohto problému je potrebné znovu vykonať aktualizáciu ovládača cez Update Driver Software..., zvoliť Browse for driver software on you computer, do input fieldu vložiť cestu C:\Windows\INF, zaškrtnúť políčko Include subfolders, následne kliknúť na položku Let me pick from a list of device drivers on my computer.
Zobrazí sa select field so zoznamom zariadení. Tu treba vyhľadať a označiť pripojené zariadenie. Zoznam si dôkladne prečítajte, lebo zariadenie zrejme bude mať všeobecný názov, napr. Android Phone a nie také, ako sa po pripojení zobrazuje.
Po zvolení zariadenia a stlačení tlačidla Next sa zobrazí výber pod položkou Show compatible hardware. Vyberte si položku MTP USB Device. Tlačidlom Next sa vykoná inštalácia ovládača a následne sa zobrazí informácia o nainštalovanom zariadení MTP USB Device. Potom stačí už len stlačiť tlačidlo Close.

Záver

Verím, že vám tento postup pomohol a už máte svoje dáta opäť k dispozícii.


Windows,INF,MTP Device,MTP USB Device,invalid,Windows,files,USB,tablet,mobil phone,mobil
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších