×
Vytvárame riešenia

Ako vo WAMP zmeniť www directory

Po dlhom čase som vyriešil podporu debugovania PHP skriptov prostredníctvom nástroja Xdebug v IDE Netbeans pod operačným systémom Windows 8.1. Pôvodne som na tento účel chcel použiť XAMPP, no Xdebug som stále nevedel spojazdniť. Obdobne som mal problémy aj s vlastnou inštaláciou PHP, Apache a MySQL, kde po stiahnutí modulu Xdebug, odkomentovaní v php.ini, nastavení parametrov zend_extension a xdebug.remote_enable = 1 som Xdebug stále nebol schopný aktivovať.
Nepomohol ani spomínaný XAMPP, kde som z nepochopiteľných dôvodov nebol schopný nahrať modul Xdebug. Možno problém s UAC (User Account Control) alebo AVG IS, no nakoniec som Xdebug bez problémov rozbehal cez riešenie WAMP. Po konfigurácii DocumentRoot a Directory, kde som menil cesty pre root PHP projektov, som narazil na problém, ako zmeniť www directory. Návodov bolo niekoľko, no ani jeden nebol správny alebo dotiahnutý dokonca.
Ako prvé bol pre zmenu www directory uvádzaný súbor wampmanager.ini. Ten ale je generovaný skriptom wampmanager.tpl. Skript zase používa premenné z php súboru config.inc.php. Pre zmenu www directory je potrebné upraviť sekciu [Menu.Left] a položku www directory. V nej nás zaujíma premenná $wwwDir. Tá sa nachádza v súbore config.inc.php. Keďže ide o klasický php skript, je možné premennú $wwwDir upraviť nasledovne.
Príklad: Úprava premennej wwwDir.
1
$wwwDir = 'c:/Workspaces/PHP-projects';
Po tejto úprave je potrebné vykonať cez kontextové menu vypnutie WAMPu cez položku Exit a následne WAMP opäť spustiť. Nakoniec je potrebné vykonať v kontextovom menu aktualizáciu súboru wampmanager.ini cez položku Refresh.

Záver

Bez refreshu sa uvedené zmeny neprejavia. Tento posledný krok mi zabral dosť času, kým som zistil prečo uvedená zmena nie je funkčná.


Softvér,wamp,www directory,PHP,MySQL,Apache
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších