×
Vytvárame riešenia

Ako spustiť správcu úloh

Správca úloh je z používateľského hľadiska jednou z najvýznamnejších aplikácií operačného systému Windows. Používateľ má prehľad nielen o spustených aplikáciách, procesoch a službách, ale aj o využití jednotlivých častí počítača. Zo správcu úloh systému Windows je tiež možné spustiť monitor prostriedkov, ktorý poskytuje detailnejšie informácie o vyťažení počítača. Správcu úloh používatelia najčastejšie využívajú pre účely ukončenia "zamrznutých" aplikácií.
Aplikáciu Správca Úloh je možné spustiť viacerými spôsobmi. Prvým z nich je použitie kombinácie kláves Alt + Ctrl + Delete a následný výber možnosti Spustiť správcu úloh.
Ďalší spôsob spustenia aplikácie je cez klávesovú skratku Ctrl + Shift + Esc. Správcu úloh je možné otvoriť aj cez pravé kliknutie na panel úloh a vybratie položky Spustiť správcu úloh zo zobrazenej kontextovej ponuky. Panel úloh je spodná lišta začínajúca tlačidlom Štart.
Obrázok: Panel úloh.
Panel úloh.

Záver

Najrýchlejší spôsob otvorenia správcu úloh je použitím kombinácie kláves Ctrl + Shift + Esc.


Windows,Windows,správca úloh,panel úloh
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

robert 05.04.2013 16:40 dalsi sposob: Win + R a do pola vpisat "taskmgr", Enter. Alebo podobne tlacidlo Start a vpisat taskmgr, Enter.
Autor 06.04.2013 12:13 Pri druhom postupe len dopĺňam, že je potrebné vybrať správnu položku zo zoznamu výsledkov, keďže na prvom mieste sa môže objaviť aj iná aplikácia zodpovedajúca hľadanému výrazu.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších