×
Vytvárame riešenia

Ako spustiť program ako správca

Niektoré operácie pod operačným systémom Windows od používateľa vyžadujú, aby aplikácie boli spúšťané v režime správcu počítača. Pre tento účel slúži vo Windows funkcia s názvom Spustiť ako správca (Run as administrator).
Funkcia Spustiť ako správca (Run as administrator) sa nachádza v kontextovom menu a je ju možné vyvolať viacerými spôsobmi. Napravo od názvu položky Spustiť ako správca (Run as administrator) v kontextovom menu je umiestnená ikona štítu, ktorá je charakteristická pre bezpečnosť.
Ak má aplikácia na ploche odkaz, je ju možné spustiť v režime správcu cez kliknutie pravého tlačidla nad ikonou, čím sa vyvolá kontextové menu, a následne kliknúť na položku Spustiť ako správca (Run as administrator).
Ak aplikácia nie je na ploche, stačí prejsť do úvodnej obrazovky (kláves Win) a začať písať názov aplikácie. Vľavo sa začnú zobrazovať výsledky vyhľadávania. Ak sa tam aplikácia nachádza, stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom a v dolnej lište, kde sa zobrazí ponuka, zvoliť už len na položku Spustiť ako správca (Run as administrator).
Ďalšou možnosťou je výber aplikácie zo zoznamu nainštalovaných aplikácie, ktoré sú na úvodnej obrazovke. Opäť pravým kliknutím sa vyvolá zobrazenie dolnej ponuky, kde stačí už len kliknúť na položku Spustiť ako správca (Run as administrator).

Záver

Pri spúšťaní aplikácií ako správca sa zobrazuje okno s textom: "Chcete nasledujúcemu programu povoliť vykonávanie zmien na počítači?". Pre pokračovanie v režime správca je potrebné kliknúť na tlačidlo Áno. V opačnom prípade aplikácia nebude spustená.


Windows,správca,administrator,program,aplikácia
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších