×
Vytvárame riešenia

Ako rýchlo zálohovať e-maily z Windows Live Mail

Sú situácie, kedy je potrebné vykonať narýchlo zálohu všetkých svojich e-mailov. Jedným z dôvodov môže byť aj preinštalovanie poštového klienta, ktorý začal vykazovať chyby, napríklad v podobe neodosielania pošty. Výnimkou v tomto smere nie je ani populárna bezplatná aplikácia Windows Live Mail.
Zálohu všetkých e-mailov a kont je možné vykonať napríklad skopírovaním obsahu adresára Users\UserName\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail na jednotke C. UserName je meno prihláseného používateľa. Po zmazaní pôvodného obsahu, odinštalovaní a opätovnom nainštalovaní Windows Live Mail a následnom nakopírovaní uložených dát by sa mali všetky pôvodné kontá, e-maily aj nastavenia zachovať a zobraziť. V tomto prípade si už aplikácia ale môže povytvárať duplicitné adresáre, ktoré je možné "očistiť" použitím exportu. Ten skopíruje len potrebné dáta.

Záver

Ak mal používateľ dáta aj v ukladacích priečinkoch, bude si ich musieť roztriediť. To znamená, že si ich z položiek typu importovaný musí premiestniť do príslušnej úrovne a prípadne premenovať. V tomto smere má Windows Live Mail ešte veľké medzery. Pre menej skúsených používateľov odporúčam používať funkcie exportu a importu pričom nezabudnite si exportovať aj účty (kontá).
Autor: Matej Lednár
Dátum: 28.2.2013
Kategória: Softvér
Značky: windows, mail, windows live mail


Softvér,Windows,mail,Windows Live Mail
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších