×
Vytvárame riešenia

Ako rýchlo vytvoriť aplikáciu s frameworkom Dojo

Jedným zo spôsobov ako tvoriť internetové stránky je použitie WYSIWYG (What You See Is What You Get) editora. WYSIWYG editory boli populárne najmä v minulosti. S pribúdajúcim časom a novými možnosťami sú aj v súčasnosti veľmi dobrým pomocníkom pre rýchlu tvorbu webových aplikácií.
Okrem WYSIWYG editorov zameraných prevažne na tvorbu webov pre mobilné zariadenia sú k dispozícii aj nástroje, ktoré podporujú vývoj podnikových aplikácií. Medzi takéto nástroje patria WaveMaker a Maqetta. Oba nástroje podporujú populárny javascriptový framework Dojo.
Pre rýchle spoznanie funkcií aplikácie WaveMaker je k dispozícii veľmi dobre spracovaná dokumentácia vrátane príkladov a video tutoriálov. Rovnako ako WaveMaker aj Maqetta ponúka pre demonštrovanie svojich schopností dobre spracovanú dokumentáciu. Keďže Maqetta je ešte stále vo vývoji, k dispozícii je Nightly build, ktorý môže ponúkať vylepšenú funkcionalitu a lepšiu stabilitu vzhľadom na fakt, že doterajšie preview verzie boli veľmi nestabilné.

Záver

Oba uvedené nástroje môžu byť užitočným pomocník nielen pri spoznávaní frameworku Dojo, ale aj pri hľadaní rôznych typov riešení.
Autor: Matej Lednár
Dátum: 16.4.2013
Kategória: Dojo
Značky: programovanie, dojo, dizajn, wysiwyg


Dojo,programovanie,dojo,dizajn,WYSIWYG
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších