×
Vytvárame riešenia

Ako otvoriť súbor s príponou hyp

V rámci vývoja softvéru sa postupne stali niektoré prípony neoddeliteľnou súčasťou dátových formátov. Podľa prípony je možné rýchlo zistiť, aký druh dát je v súbore uložený a následne zvoliť vhodný program pre ich zobrazenie. Aj keď sa bežne stretávame s takzvanými globálnymi formátmi, medzi ktoré patria PDF, JPG, doc, xls, GIF, PNG a ďalšie, pre niektoré odvetvia sú charakteristické aj lokálne dátové formáty.
Medzi takýto formát patrí prípona *.hyp. So súborom obsahujúcim príponu *.hyp sa je možné stretnúť pri znaleckých posudkoch. Banky totiž vyžadujú okrem papierovej verzie aj digitálnu verziu. Pre zobrazenie súboru s príponou *.hyp je možné použiť program HYPO Stavbár od spoločnosti Kros. Pre zobrazenie odkazu na stiahnutie je potrebné vyplniť formulár.
Program HYPO slúži na ohodnotenie stavebných objektov, bytov, pozemkov a porastov podľa vyhlášky MS SR č. 492/2004 Z. z.. Stanovuje všeobecnú hodnotu porovnávacou metódou, metódou polohovej diferenciácie, kombinovanou metódou (pre stavby) a výnosovou metódou (pre pozemky). HYPO je určený najmä pre súdnych znalcov a jeho výstup akceptujú všetky inštitúcie a banky na Slovensku.

Záver

Aj keď som sa s programom "hral" pár minút, nevedel som nájsť všetky prílohy, ktoré sú v papierovej verzii znaleckého posudku (napr. stavebné povolenie, dizajnové štúdie, fotografie skutkového stavu a pod.). Z tohto dôvodu odporúčam žiadať od znalca aj výstup vo formáte PDF alebo docx, prípadne si požiadajte o jedno papierové vyhotovenie navyše.


Softvér,hyp,znalecký posudok,prípona
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Henry 21.01.2015 20:44 Kde v deme Hypo Stavbár nájdem možnosť otvoriť a prezerať súbor hyp?
Autor 04.03.2015 22:36 Keďže aplikáciu som použil už veľmi dávno, mám dojem že po nainštalovaní sa automaticky vytvorí priradenie prípony k programu. Takže stačí iba dvojklik a automaticky sa otvorí v programe.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších