×
Vytvárame riešenia

Ako odstrániť problémy keď nefunguje gulp alebo Git v Netbeans

Včera som aktualizoval niektoré projekty a narazil som hneď na dva problémy v NetBeans. NetBeans totiž používam na spúšťanie úloh v gulpe a prácu s Gitom. Oba tieto programy mi zrazu prestali pracovať.
Ako prvé som začal riešiť gulp. Keďže pre gulp používam linkovanie (Ako spustiť viacero príkazov v súbore *.bat.) niečo toto linkovanie prerušilo. Možno aktualizácia npm, neviem, lebo na niektorých projektoch pri kliknutí na gulp sa mi zobrazili všetky vytvorené úlohy, na niektorých nie. Ďalšia hypotéza sú aktualizácie Windows, ktoré mohli niečo poškodiť v registroch, ako to už býva zvykom, keďže posledné dva týždne mi štart Windows trvá nekonečne dlho.
Po hľadaní príčin a riešení čo sa deje som nakoniec spustil znovu linkovanie, ktoré mám v každom projekte. Po nalinkovaní pluginov pre gulp už všetko znovu fungovalo.
Ďalší problém, ktorý som musel riešiť bol, že mi prestal fungovať Git v NetBeans. Pri štarte NetBeans som dostával chybové hlásenie NoClassDefFoundError: Could not initialize class org.netbeans.libs.git.GitBranch. Síce kontextové menu mi ponuku akcií pre Git ukazovalo, no nič sa nevykonávalo. Keď som klikol na hlavné menu Team, žiadne menu sa mi nezobrazilo. Taktiež bol zobrazený aj panel s ikonami pre prácu s Gitom.
Nakoniec som na internete našiel riešenie, že mám odinštalovať a nainštalovať plugin pre Git. Keďže som nevedel ako mám plugin odinštalovať a ktorý, nainštaloval som dva pluginy pre Git, ktoré boli v ponuke. Ako sa ukázalo, inštalácia bola úspešná a Git začal znovu fungovať.

Záver

Znovu som mal "neproduktívny" deň, kedy som musel riešiť veci, ktoré pred tým fungovali a sú potrebné pre efektívnu prácu. Verím, že vám budú tieto informácie užitočné a podobné problémy vyriešite oveľa rýchlejšie ako ja.


Softvér,Node.js,npm,link,gulp,Git,NetBeans,error
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších