×
Vytvárame riešenia

Ako odstrániť problém s pripojením sa na FTP server

Už niekoľko rokov som mal problém pracovať s protokolom FTP a portom 21. Najskôr som si myslel, že je problém s OS, ale keďže som mal problém už na viacerých počítačoch s rôznymi verziami OS, začal som aktívne hľadať riešenie problému. Keďže na internete som nič k môjmu problému nenašiel, pomohol mi až môj provider, ktorému som spomenul môj problém s pripájaním sa na server cez FTP.
Podľa všetkého ide o problém v nastavení routera. Keďže som roky mal tú istú značku routera, nikdy ma nenapadlo, že problémom je zrejme router, keďže chyba pretrvávala aj po zmene routera, no nie značky.
Môj problém sa prejavoval tak, že sa mi prerušovalo FTP spojenie, nebol som schopný mazať alebo kopírovať súbory alebo sa táto operácia sama od seba prerušila. Dakedy to bol fakt horor, keď som robil backup alebo update dát pozostávajúci zo stoviek súborov a hneď po prvých pár súboroch všetko padlo alebo sa dáky súbor nahral nesprávne.

Záver

Ako som už spomenul, situáciu mi pomohol vyriešiť môj provider a to tak, že namiesto FTP a portu 21 používam SFTP a port 2200 čím som si zároveň zvýšil aj bezpečnosť.


Softvér,FTP,2200,SFTP,21
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších