×
Vytvárame riešenia

Ako odstrániť hmotu z aplikačnej špičky kartuše

Pri lepení alebo silikónovaní sme často nútení pracovať s výtlačnou pištoľou, keďže potrebná hmota je umiestnená v kartuši. Po odrezaní vrchu kartuše, nasadení aplikačnej špičky a použití hmoty nám vzniká problém, ako túto hmotu (lepidlo, silikón a pod.) dostať z tejto špičky preč a čo robiť, aby hmota nezaschla.
Obrázok: Aplikačná špička.
Aplikačná špička.
Asi väčšinu z nás napadne hneď po použití aplikačnú špičku vyčistiť. Veď ak používame lepidlo, bojíme sa, že sa nám aplikačná špička upchá a nebudeme ju môcť opätovne použiť.
Toto čistenie je ale veľmi prácne. Z vlastnej skúsenosti som dospel k tomu, že ak hmota v aplikačnej špičke zaschne, nič sa nestane, ba dokonca je to výborne, lebo sa dá aplikačná špička veľmi rýchlo vyčistiť a spriechodniť.
Obrázok: Výtlačná pištoľ s drôtom na vyšpárania hmoty.
Výtlačná pištoľ s drôtom na vyšpárania hmoty.
V zaschnutom stave sa totiž hmota správa ako žuvačka a ide lepšie vyšpárať. Pre spriechodnenie a vyčistenie aplikačnej špičky môžeme použiť špajdle alebo drôt na výtlačnej pištoli ak ho pištoľ obsahuje.
Navyše hmota v kartuši nezaschne, keďže hmota na špičke po zaschnutí pôsobí ako štupeľ. Opäť aj tu môžeme použiť drôt na pištoli pre uvoľnenie hmoty pred ďalším použitím.

Záver

Ak máte dáky zaujímavý tip ako vy riešite problém so zaschnutou hmotou v aplikačnej špičke, podeľte sa oň prostredníctvom komentára.


Dom a záhrada,lepidlo,Pattex,aplikačná špička,kartuša,výtlačná pištol
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších