×
Vytvárame riešenia

Ako nahrávať viac mikrofónov súčasne s bezplatným softvérom

Po veľmi dlhom čase opäť prinášam zaujímavý článok, tentoraz na tému audio. Tí čo ma sledujú na YouTube, tak asi už vedia, že audio téma je u mňa veľmi populárna a jednou z najviac spracovávaných tém je práve táto.
V dnešnom článku v krátkosti predstavím bezplatný softvér pre nahrávanie audia a to buď z mikrofónu alebo z počítača. Do pozornosti vám dávam moje video RODE Connect - Free Audio Solution Ideal For Podcasting And Livestreaming, v ktorom je riešenie, o ktorom trochu popíšem, ukázané v praxi ako aj vyriešenie dvoch problémov, ktoré vám pri práci s touto aplikáciou môžu vzniknúť.
Riešenie, ktoré vám chcem predstaviť má názov RODE Connect. Ide o bezplatný softvér, ktorý si môžete stiahnuť zo stránok výrobcu a slúži na nahrávanie z mikrofónu RODE NT-USB Mini. Toto riešenie umožňuje záznam viacerých mikrofónov naraz. Takže už nie je potrebné drahé hardvérové riešenie. Pre označenie mikrofónov odporúčam použiť Coloured Identification Tags for the NT-USB Mini. Týmito gumenými značkami si označíť káble aj mikrofóny a zároveň s rovnakými farbami pracujete aj v programe RODE connect.
Samozrejme že produkt Coloured Identification Tags for the NT-USB Mini nie je povinný, no sprehľadní celé nahrávanie v prípade nahrávania viacerých mikrofónov naraz, napríklad talkshow.
Čo sa týka aplikácie RODE connect, tak podporuje nahrávanie až 4 mikrofónov, má nastavenia ovplyvňujúce výslednú kvalitu záznamu a vie zaznamenávať aj zvuk z počítača. Nahrávky sa dajú exportovať v dvoch formátoch a s rôznymi kvalitatívnymi parametrami alebo priamo s preddefinovanými parametrami pre niektoré streamovacie služby.

Záver

Viac informácií zistíte z videa, ktoré som pre vás pripravil. Aplikácia je jednoduchá, takže s jej pochopením by nemal byť problém. Navyše veľmi dobre celú aplikáciu popisujú aj stránky výrobcu.


Softvér,RODE,RODE Connect,audio,podcast,livestream,záznam zvuku,mikrofón,nahrávanie,nahrávanie audia,nahrávanie mikrofónu
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších