×
Vytvárame riešenia

Ako inštalovať WinPcap ak hlási, že sa používa predchádzajúca verzia?

Pri inštalácii novej verzie aplikácie WinPcap som narazil na hlásenie, že niektorá z aplikácii používa predchádzajúcu verziu a nová verzia nemôže byť nainštalovaná, resp. inštalátor nie je schopný odinštalovať predchádzajúcu verziu. Toto hlásenie nezmizlo ani po odinštalovaní predchádzajúcej verzie. Nepomohlo ani čistenie registrov cez aplikáciu Advanced SystemCare. Ako teda nainštalovať aplikáciu WinPcap ak sa zobrazuje uvedené hlásenie?
Ako prvý krok som zvolil vyhľadávanie reťazca winpcap*.* na pevnom disku. Pre tento účel som zvolil aplikáciu Unreal Commander, keďže výsledky vyhľadávanie vo Windows boli nedostatočné. Vyhľadávaním som našiel, že aplikácia je nainštalovaná v produktoch Freemake. Tak som skúšal pozmeniť registre, čo žiaľ nepomohlo. Nakoniec som použil Task Manager a na karte Services našiel FreemakeVideoCapture (zameral som sa na texty obsahujúce Freemake). Keďže táto služba nešla zastaviť, v kontextovom menu som zvolil položku Go to details.
Položka Go to details ma prepla na kartu Details a službu CaptureLibService.exe. Následne som aplikoval End task čo konečne ukončilo službu FreemakeVideoCapture. Až po týchto úkonoch som bol schopný inštalovať aplikáciu WinPcap.

Záver

V prípade, že nastane problém s inštaláciou, kedy je niektorá aplikácia alebo proces použitý inou aplikáciou, je potrebné zistiť čo blokuje daný proces. Ak sa tento úkon podarí, je potrebné aplikáciu, ktorá bráni inštalácii, ukončiť.


Softvér,WinPcap,inštalácia
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších