×
Vytvárame riešenia

Ako importovať a exportovať záložky v Google Chrome

Práca so záložkami je veľmi efektívny spôsob ako sa čo najrýchlejšie dostať k svojim obľúbeným internetovým stránkam. Zároveň je aj určitým "reminderom", ktorý dáva pri výbere z obľúbených stránok do pozornosti aj ostatné stránky, ktoré má používateľ v záložkách uložené, a na ktoré by si možno ani nespomenul. Tento používateľom vytvorený zoznam obľúbených internetových stránok je možné importovať aj do iných internetových prehliadačov.
Žiaľ možnosti importu a exportu záložiek sú obmedzené. Import je možný zväčša robiť len z už nainštalovaných internetových prehliadačov alebo z dokumentov HTML daného prehliadača. Ešte obmedzenejšie je to pri exporte, kde výsledkom exportu je najčastejšie dokument HTML. To znamená, že exportované záložky napríklad z Internet Explorer nie je možné importovať do prehliadača Google Chrome.
Jednou z možností ako používať exportované záložky je dať si exportovaný dokument HTML ako záložku do internetového prehliadača. Kliknutím na záložku sa zobrazí internetová stránka, kde každá kategória je reprezentovaná nadpisom a každá záložka odkazom.
Obrázok: Hviezda napravo od URL slúži pre uloženie stránky ako záložky.
Hviezda napravo od URL slúži pre uloženie stránky ako záložky.
Ale vráťme sa späť k importu a exportu záložiek v prehliadači Google Chrome. Práca so záložkami sa vykonáva cez menu. Menu je umiestnené v pravom hornom rohu. Po kliknutí na menu a zobrazení ponuky je potrebné zvoliť položku Záložky (Bookmarks). Pre import záložiek z nainštalovaných internetových prehliadačov je možné zvoliť položku Importovať záložky a nastavenia.
Obrázok: Ikona menu v prehliadači Google Chrome.
Ikona menu v prehliadači Google Chrome.
Pre importovanie alebo exportovanie dokumentov HTML je potrebné si zvoliť položku s názvom Správca záložiek (Bookmark manager) a potom vybrať z menu položku Usporiadať (Organize). Po kliknutí na položku Usporiadať (Organize) sa zobrazí menu s možnosťami, medzi ktorými je aj ponuka importovať záložky zo súboru HTML a exportovať záložky do súboru HTML. Potom stačí už len vybrať umiestnenie dokumentu.

Záver

Práca so záložkami je efektívny spôsob ako sa rýchlo dostať k svojim obľúbeným stránkam na internete. Pre lepšiu organizáciu záložiek je vhodné vytvárať kategórie (príbuzné skupiny) podobne ako pri práci so súbormi sa vytvárajú adresáre (priečinky).
Autor: Matej Lednár
Dátum: 28.1.2013
Kategória: Softvér
Značky:
google chrome, import, export, záložky, bookmarks


Softvér,Google Chrome,import,export,záložky,bookmarks
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Eduard Chovan 15.11.2013 11:28 Žiaľ, nedopracoval som sa k importu záložiek popísanou cestou. Chrome ma dokonca odmenil veľkou zelenou fajočkou, že import prebehol z .HTML OK, ale potom nič. Reštart Chrome, nič. Reštart W8, nič. Pomohlo až tu * c:\Users\xxxyyy\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks * natvrdo vymazať Bookmarks a Bookmarks.bak a ponúknuť mu premenovaný a prekopírovaný export.zaloziek.html na Bookmarks ĎAKUJEM

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších