×
Vytvárame riešenia

Zbohom staré prehliadače

Tak a je to konečne tu. To čo propagujem už dlhšiu dobu aj prostredníctvom stránok How to ... sa stáva realitou aj vo svete JavaScriptu. Podpora starých internetových prehliadačov sa už stáva minulosťou a začínajú sa preferovať vymoženosti nových štandardov a prehliadačov.
Príkladom tohto trendu je napríklad nová verzia populárnej knižnice jQuery, ktorá podporuje už len Internet Explorer 9 a novší. Ďalšou pozitívnou správou je, že Microsoft prechádza na cyklus rapídneho vývoja čo by sa malo prejaviť nielen na kancelárskom balíku Office, ale aj operačnom systéme Windows či internetovom prehliadači Internet Explorer.
Dúfam, že s rapídnym vývojom už skončí verzionovanie Internet Explorera a bude k dispozícii len automatická aktualizácia, teda stav current version.

Záver

A na záver pripájam ešte dva bugy v internetových prehliadačoch, ktoré som aj reportoval, no zatiaľ chyby stále pretrvávajú. Tou prvou je zobrazovanie reťazca function item() { [native code] } namiesto textu v Internet Exploreri 9 a 10. Vo verziách 7 a 8 je zobrazenie správne. Chybu je možné vidieť v článkoch na How to ..., kde namiesto textu reprezentujúceho tag je function item() { [native code] } . Tou druhou je bug v Google Chrome, ktorý je tiež možné vidieť na stránkach How to .... Ide konkrétne o zlé umiestnenie tlačidla pre odoslanie komentára. Vo všetkých internetových prehliadačoch je zobrazenie správne. Táto chyba sa objavila asi pred cca 1 mesiacom a pred tým v Chrome nebola. Chyba sa už zobrazuje aj v Androidovej verzii, kde tiež pred aktualizáciou Google Chrome sa nevyskytovala. Pre správne formátovanie musím ubrať až cca 40 pixlov, takže čakám kedy Google chybu opraví.
Autor: Matej Lednár
Dátum: 27.4.2013
Kategória: Blog
Značky: xhtml, javascript, internet explorer, html, css


Blog,XHTML,JavaScript,Internet Explorer,HTML,CSS
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších