×
Vytvárame riešenia

Má zmysel sa správať ekologicky?

Aktuálna situácia vo svete vyústila do stavu, kedy ekologické zmýšľanie a jeho široká podpora sa stáva prioritou, teda až na Slovensko. Ľudia kupujú A, A+, A++, A+++ a iné spotrebiče, prechádzajú na LED žiarovky, znižujú si každým rokom svoju spotrebu, presadzujú sa elektromobily, elektrické vykurovacie systémy a to všetko pre zníženie škodlivín v ovzduší a zlepšenie kvality života.
Už dnes vidíme, ako kúrenie z komínov v mestách a obciach spôsobilo smog, ľuďom sa ťažko dýcha a sadze sú na autách, chodníkoch a cestách. Ľudia nemôžu vetrať ani sušiť prádlo, lebo sadze im idú do bytov a domov.
A aká je realita na Slovensku? Mladí ľudia, ktorí sa chcú správať ekologicky sú v dnešnej dobe trestaní. Kúpia alebo postavia si dom, kde sa kúri, varí alebo ohrieva voda elektrickou energiou, prípadne si pripravia prípojky pre elektromobily či elektrické skútre a namiesto ekologického prístupu im vláda ukazuje, že kto sa správa ekologicky, tak bude platiť viac.
Asi ťažko ministrovi vysvetlíme, že podlahové elektrické kúrenie či elektrický kotol ťažko napojím na menej výkonný istič. Z toho čo sa deje pri tvorbe ceny elektrickej energie mi vychádza len jedno, všetci máme začať variť a kúriť uhlím a drevom a kúpiť si automobily na naftu, svietiť sviečkami a ortuťovými žiarivkami. Veď byť neekologický je “in”, trestaní sú len tí čo sa správajú ekologicky. Darmo, že máme spotrebiče s najnižšou spotrebou, darmo používame LED svetelné zdroje, stačí aby bolo jedno zariadenie s vyšším odberom, ktoré nie je možné hospodárne vymeniť a všetky tieto investície vyjdú nazmar.
Tak prečo sa teda správať ekologicky, keď vláda podporuje baníctvo a vedome ľuďom ničí zdravie? Kto má teraz chuť sa správať ekologicky? Má zmysel si kúpiť elektromobil či elektrický skúter, keď za ekologický prístup bude každý trestaný vysokými poplatkami?


Blog,ekológia,elektrická energia,cena,istič
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších