×
Vytvárame riešenia

Koniec klasického televízneho vysielania sa blíži

S príchodom nových technológií a rýchleho internetu sa postupne mení aj spôsob získavania obsahu. S tým súvisí aj televízne vysielanie, tak ako ho poznáme teraz. Ako ste si iste všimli, súčasné televízne stanice na našom a aj českom trhu si začínajú budovať vlastné televízne platené archívy. Núti ich k tom trend, ktorým sa klasické televízne vysielanie uberá.
Dôvodom sú nové typy televízorov, ktoré z nich vytvárajú multimediálne zariadenia pripojené do internetu. V súčasnej uponáhľanej dobe už používateľ nemá čas čakať, čo ktorá televízia a kedy odvysiela. Do popredia sa dostávajú služby typu on-demand. Kým v súčasnosti sú na výslní vysielacie spoločnosti, v priebehu dvoch - troch rokov nimi začnú byť produkčné spoločnosti. Používateľ si predplatí prístup k televíznym reláciám a sám si bude voliť, čo chce práve pozerať.
Produkčné spoločnosti budú dostávať peniaze za každý odvysielaný film alebo reláciu. Divák už nebude musieť čakať do 19 00 na správy, ale vyberie si správy, ktoré sú v tej dobe k dispozícii. Produkčné spoločnosti tak budú neustále vytvárať nový a aktuálny obsah, z ktorého si divák bude môcť hneď vybrať. Podobne to bude aj so seriálmi. Po prezretí jedného dielu divák môže začať pozerať druhý diel a nemusí tak čakať na ďalší deň alebo týždeň.

Záver

Otázkou zostáva, aký model zvolia spoločnosti, ktoré budú poskytovať obsah typu on-demand. Či budú poskytovať len platený prístup alebo náklady na prevádzku a odmeny produkčným spoločnostiam pôjdu z príjmov z reklamy. Prípadne sa obsah bude deliť na bezplatný a prémiový. Čas ukáže, aké obchodné modely budú najúspešnejšie a koľko služieb typu on-demand sa na trhu objaví.
Autor: Matej Lednár
Dátum: 16.1.2013
Kategória: Blog
Značky: technológie, rôzne


Blog,technológie,rôzne
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších