×
Vytvárame riešenia

Čo hrozí, ak mestá spoplatnia parkovanie

V tomto článku chcem upozorniť ako negatívne môže platené parkovanie ovplyvniť život v meste. Preto prosím každého kto môže, zdieľajte tieto negatíva na internete, lebo to čo nás čaká môže byť riadny šok a s príchodom automatizácie a robotizácie začiatok veľkej krízy, krízy nezamestnanosti, na ktorú nie sme pripravení, lebo súčasná vláda nie je schopná myslieť na ľudí a ich budúcnosť (Ako na základný príjem pre každého bez vykonávania prác).
Ako prvé, spoplatnenie parkovania bude mať dopad na podnikateľov (príklad Nová Baňa), kde ľudia kvôli cene parkovania prestanú chodiť do obchodov, kde sa nedá parkovať zadarmo, čoho výsledkom bude zvýšenie nezamestnanosti (Malí obchodníci v intravilánoch sídlisk, napr. v panelákoch, terasách a podobne). Dôvodom zmeny správania bude skutočnosť, že nákup sa predraží o cenu parkovania, ktorú chcú nastaviť pre najkratší čas až na 2 EUR čo pri drobnom nákupe typu žiarovka, klince, kvety, strihanie a množstvo iných tovarov a služieb sa výrazne predraží, pri niektorých typoch tovaru až niekoľkonásobne.
Ak ubudne počet zákazníkov, podnikatelia buď zvýšia ceny alebo sa premiestnia tam, kde je parkovanie zadarmo. V tomto prípadne nákupné centrá, kde je ale úplne iné nájomné ako mali pred tým, a tak parkovanie opäť zvýši ceny tovarov a služieb.
O pár rokov automatizácia výrazne zasiahne státisíce pracovných miest na Slovensku, plateným parkovaním tento efekt iba urýchlime, tým že pomaličky začneme likvidovať malé firmy a ľudia budú čoraz viac nakupovať cez internet. V súčasnosti sú to práve malé firmy, ktoré generujú najviac peňazí a zamestnávajú najviac ľudí. Malé firmy nemajú na automatizáciu, no ich likvidácia už teraz výrazne zhorší hlavný nástup automatizácie a robotizácie.
Čoraz viac internetových firiem obchádza platenie daní rôznymi spôsobmi. Ak ľudia zvýšia kvôli platenému parkovaniu objem nákupov cez internet (prestanú kvôli platenému parkovaniu navštevovať kamenné obchody), nielenže príde o prácu množstvo drobných podnikateľov, ale kvôli súčasnému spôsobu platenia daní príde štát o významný objem finančných prostriedkov. Stačí si pozrieť významné firmy, ktoré postupne preberajú trh, no z hľadiska daní iba tovar prepravujú alebo nakupujú z daňových rajov a platia iba daň z rozdielu čomu naši podnikatelia nedokážu konkurovať. So zväčšovaním trhového podielu budú postupne malí obchodníci zanikať .

Záver

Na záver len uvediem, že najefektívnejší spôsob spoplatneného parkovania som predstavil v článku A zase to parkovanie. Tento spôsob by mohol byť akceptovaní väčšinou obyvateľov, no to neznamená, že skôr ako sa akékoľvek spoplatnenie parkovania zavedie, nevybudujú sa záchytné parkoviská, nové parkovacie plochu, parkovacie domy, vlakové stanice a spojenia.


Blog,parkovanie
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších