×
Vytvárame riešenia

Chcete zaujať na pohovore, vytvorte si CV ako JSON

Je veľa rôznych spôsobov ako možno zaujať na pracovnom pohovore. Ako prvé, čo môže personalistu upútať, je spôsob prezentácie údajov v životopise. Jedným z týchto spôsobov je napísanie životopisu vo formáte JSON.
Veľmi dobrý príklad je uvedený stránkach Github Gist, ktorého autor je Matt Crider. Tento spôsob prezentácie svojich znalostí je vhodný skôr pre IT pozície, keďže IT gramotnosť personalistov v našej krajine je na nízkej úrovni a takýto dokument by mohli považovať za chybu tlače alebo súboru.
Na druhú stranu skúseného personalistu, ako aj IT manažéra, určite takýto spôsob prezentácie zaujme. Okrem formátu JSON netreba zabúdať aj na vhodný obsah. Formát dát sám o sebe požiadavky na prax a kvalitu príliš neovplyvní, ale ich vhodná kombinácia s najväčšou pravdepodobnosťou zabezpečí účasť aspoň v prvom kole pohovorov.

Záver

Ak pôsobíte v inej oblasti ako je ICT, s akými zaujímavými formátmi životopisov ste sa stretli a čo by ste odporučili okrem vkusného layoutu a eliminovania gramatických chýb v CV ostatným uchádzačom o zamestnanie?


Blog,json,rôzne,CV,životopis
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších