×
Vytvárame riešenia

Auto-moto - výduchy klimatizácie na stredovom paneli, dokedy?

Asi každého na autách ako prvé zaujíma interiér a spracovanie stredovej deliacej konzoly. Prečo je väčšina z nich taká škaredá? Odpoveď je jednoduchá, lebo tam musel výrobca dať výduchy z klimatizácie. Ja sa pýtam prečo? Prečo do stredovej konzoly na úkor väčšieho displeja či ergonomickejšieho ovládania a krajšieho dizajnu tam silou mocou pchajú tie otrasné výduchy.
Veď výduchy sa dajú umiestniť aj inde. Navyše veľký počet výduchov je dizajnovo tak škaredých, že kazí dizajn celej palubnej dosky. Niektoré automobilky, aby mohli aplikovať väčší displej ho robia na vrchu palubnej dosky, pričom vytŕča nad jej úroveň a to nehovorím o hrubom orámovaní celého displeja v čase, keď sa robia "bezrámové" riešenia. Pozrite si Renault a jeho škaredé hrubé okraje okolo displeja. Ak by bol displej väčší s elegantným tenkým chromovaným okrajom, hneď by bol iný dojem z tohto auta. A takto by som mohol pokračovať ďalej.

Záver

Prosím vás výrobcovia automobilov, odstráňte už tento prežitok, výduchy klimatizácie na stredovom paneli. Dajte ich zboku stredového panela (ako sú kolená), kde ich nie je vidieť alebo nechajte len bočné. Začnite používať ohýbateľné displeje a tenké rámy okolo nich. Zoberte si príklad z mobilných telefónov či tabletov, aký majú dizajn. Získate tak viac priestoru a kreativity pre nové typy palubných dosiek.


Blog,automobil,klimatizácia,zlepšenia,tipy,konštrukcia,design,dizajn
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších