×
Vytvárame riešenia

AJAX a NetBeans 7.3

S príchodom novej verzie NetBeans boli uvedené nové typy projektov. Žiaľ treba podotknúť, že aj keď sa na prvý dojem javia ako dobrý nápad, nie sú ešte úplne dotiahnuté. Príkladom je kategória HTML/JavaScript. Ak autor použije Dojo a chce pracovať s AJAXom pod Embedded Lightweight web serverom, výsledkom bude :ERR_EMPTY_RESPONSE. Podobne dopadne aj v prípade, že chce pracovať s funkciou XMLHttpRequest().
Pre fungovanie AJAXu v NetBeans je žiaľ nutné vrátiť sa späť k štýlu verzie NetBeans 7.2 a projekty s Dojo, resp. AJAX-om robiť ako Java Web aplikáciu. Po spustení dokumentu HTML cez klávesy Shift + F6 sa následne spustí aplikačný server Tomcat (ak ho má používateľ nastavený) a AJAX-ové volania fungujú už bez problémov.
Ďalšou možnosťou je definovanie webového alebo aplikačného servera, ak ho má používateľ už nainštalovaný a nakonfigurovaný, pre spúšťanie AJAX-ového projektu. To sa vykoná napríklad cez kontextové menu projektu (pravé tlačidlo nad projektom), Properties / Run / Web Server (external) / Project URL (URI projektu). URI projektu môže byť http://localhost/Workspaces/Dojo-Testcases. Pre zmenu Project URL musí byť uvedený súbor v poli Start File.

Záver

Aj keď verzia NetBeans 7.3 prináša nový typ projektu, pre prácu s AJAX-om je zatiaľ nepoužiteľná. Dôvodom je Embedded Lightweight webový server, ktorý nie je v súčasnosti možné zmeniť na aplikačný server Tomcat.
Autor: Matej Lednár
Dátum: 2.12.2012
Kategória: Dojo
Značky: javascript, ajax, framework, xhr, xmlhttprequest


Dojo,JavaScript,AJAX,framework,XHR,XMLHttpRequest
Žiadna časť tohto článku nesmie byť reprodukovaná bez uvedenia autora a URL na túto stránku.
Viac informácií nájdete v sekcii O projekte.

Komentáre

Článok neobsahuje zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Meno (povinné)
Web
Správa (povinné)
Odoslať
Od najnovších